fbpx

Biegi Listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Po raz kolejny Klub Sportowy „Agros” Zamość zorganizował imprezę pn.: „Biegi Listopadowe”, aby celebrować tak ważny historycznie dzień na sportowo.

Wydarzenie miało miejsce dzisiaj (10.11.2021r.) na Rynku Wielkim w Zamościu. Była to świetna okazja, aby aktywnie i na sportowo świętować 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczyste otwarcie odbyło się o godzinie 11:00, a o godzinie 11:11 wszyscy zebrani przed Ratuszem wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Podczas otwarcia oraz w trakcie odśpiewania hymnu obecni byli: Pan Piotr Orzechowski Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość oraz Pan Witold Marucha Wicestarosta Zamojski.

KS „Agros” Zamość przygotował dystanse dostosowane do rożnych grup wiekowych. Zmagania najmłodszych entuzjastów sportu stoczyły się na dystansie 400 metrów. Trasy dla starszych uczniów szkół podstawowych to 600 i 800 metrów. Dla najstarszych biegaczy przygotowaliśmy trasę o długości 1200 metrów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, sponsorów i upominki przekazane przez Miasto Zamość oraz Starostwo Powiatowe w Zamościu. Ceremonię dekoracji swoją obecnością zaszczycili Pan Piotr Orzechowski Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość oraz Pan Witold Marucha Wicestarosta Zamojski. Najliczniej przybyłe szkoły podstawowe i ponadpodstawowe otrzymały puchary.

Biegi Listopadowe zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 20 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także kilkudziesięciu żołnierzy z 3.Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Aura pogodowa sprzyjała biegaczom, frekwencja dopisała, atmosfera również. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania imprezą biegowa i zapraszamy za rok.

231 komentarzy “Biegi Listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości”

Komentarze są wyłączone.