fbpx

Znakomity początek sezonu Dominika Kopcia

Nie ulega wątpliwości, że zawodnik KS „Agros” Zamość Dominik Kopeć rozpoczął sezon na Halach w znakomitej formie. Nasz sprinter aż trzy razy przekroczył metę z wynikiem poniżej 6.6.

TORUN 18.02.2023 LEKKOATLETYKA 67 .PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI NZ DOMINIK KOPEC FOT MAREK BICZYK PZLA

Dominik Kopeć który specjalizuje się w biegach krótkich, sezon Halowy rozpoczął najlepszym wynikiem w Europie w sezonie 2023. Podczas 4. Ogólnopolskich Halowych Zawodach LA Toruń 2023 (29 stycznia br.), w Arenie Toruń Dominik pokonał 60 metrów w 6.56 i został liderem europejskich tabel.

W Atlas Arenie w Łodzi, dnia 4 lutego br. odbyły się międzynarodowe zawody Orlen Cup. Drugi wyniki 6,60 w biegu na 60 m należał do Dominika, który uzyskał minimum PZLA na Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule. Bieg wygrał Mistrz Olimpijski Marcel Jacobs z Włoch w czasie 6,57 sek. wyprzedzając zaledwie o 0,03 sek. naszego sprintera. Warto wspomnieć, że w biegach eliminacyjnych wystartowało jeszcze dwóch zawodników z Agrosu w pierwszym biegu 5 miejsce zajął Jakub Pietrusa (6,76) a szóste Patryk Krupa (6,79, który obecnie podczas studiów reprezentuje AZS UMCS Lublin). Wszyscy uczestnicy zawodów wystartowali na zaproszenie organizatorów i PZLA.

W Dortmundzie dnia 12 lutego 2023 r., Dominik Kopeć zwyciężył przekraczając linie mety z wynikiem 6.57. Sprinter wygrał bieg na 60 metrów, uzyskując rekord mitingu.

W dniach 18-19 lutego br. na płycie Areny Toruń rozegrane zostały 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. Dominik po raz trzeci w tym sezonie uzyskał czas poniżej 6.6. Pierwsze miejsce w biegu na 60 m zawodnik zdobył z czasem 6.58. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, nasz  Klub był reprezentowany również przez: Monikę Romaszko oraz Jakuba Pietrusę. Monikę Romaszko zarówno w biegu na 60 m U23 (7.44), jak i w biegu w biegu na 200 m U23 (24.06) w eliminacjach uzyskała bardzo dobre czasy podbijając rekord życiowy). Uzyskane wyniki zapewniły Monice srebrny medal w biegu na 60m oraz brąz w biegu na 200. Jakuba Pietrusę w biegach eliminacyjnych na 60 m U23 zajął 4 miejsce z czasem 6.80, tuż za nim Patryk Krupa (podczas studiów reprezentuje AZS UMCS Lublin) z czasem 6.82 oraz w biegu na 200 m U23 również przez Jakuba Pietrusę (4 miejsce w rankingu z czasem 21.86).

Za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Europy w Stambule. Trzymamy mocno kciuki  za start naszego sprintera Dominika Kopcia.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Zamość.