fbpx

VII Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość – WYNIKI

Tradycyjnie jak co roku w Zamościu odbył się Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy. Z powodu zagrożenia spowodowanego epidemią koronawirusa Bieg został przeniesiony z maja na 15 sierpnia 2020 r. O godzinie 12.15 na płycie Rynku Wielkiego odbyło się uroczyste otwarcie. Uczestnicy pobiegli ulicami Zamościa.

W biegach startować mogli wszyscy chętni: dzieci i młodzież, zrzeszeni i niezrzeszeni oraz pracownicy służb mundurowych i nauczyciele. W Biegu Głównym wystartowali zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat .

Za miejsca I-VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn Biegu Głównego zawodnicy otrzymali puchary, upominki, dyplomy oraz nagrody pieniężne.
– Za miejsca I w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu mężczyzn i kobiet oraz nauczycieli, służb mundurowych zawodnicy otrzymali upominki oraz za miejsca I-III statuetki biegu i nagrody pieniężne..
– Za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej marszu z kijkami kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali puchary, upominki, dyplomy oraz nagrody pieniężne.
-Za miejsce I w poszczególnych kategoriach wiekowych i dystansach w marszu z kijkami kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne oraz za miejsca I-III upominki.
– W biegach dla dzieci i młodzieży za miejsca I-III zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz statuetki za I miejsca.
– Nagroda dla najstarszego zawodnika Biegu Głównego – kobiet i mężczyzn.
– Każdy uczestnik, który ukończył Bieg Główny i Marsz z kijkami otrzymał okolicznościowy medal V Biegu.
– Specjalna nagroda dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Miasta Zamość.

Celem wydarzenia jest m.in.: przypomnienie idei biegów Wokół „Twierdzy Zamość” oraz uczczenie obchodów Święta Wojska Polskiego i Jubileuszu 440-lecia powstania Miasta Zamość. Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego.

Głównymi Organizatorami Biegu były: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz Klub Sportowy „Agros” Zamość.

Biegi były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

256 komentarzy “VII Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość – WYNIKI”

Komentarze są wyłączone.