fbpx

70 Memoriał Janusza Kusocińskiego

Chorzów (Stadion Śląski), 18 maja 2024 (sobota)

W 70. Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się18 maja 2024 roku w Chorzowie, przedstawiciele Królowej Sportu z różnych stron świata walczyli o minima i punkty rankingowe w olimpijskich kwalifikacjach.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie wystartowała też grupa lekkoatletów z Zamojszczyzny – sprinterzy Dominik KopećMonika RomaszkoIzabela Jastrząb i młociarka Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość.

Dominik Kopeć w biegu na 100 m uzyskał siódmy wynik zawodów – 10.44. Jak na start po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, start i rezultat napawają optymizmem.

W biegu kobiet na 100 m Monika Romaszko była dziesiąta. Uzyskała czas 11.70. Jak na początek jest to najlepsze otwarcie sezonu, chociaż jej rekord życiowy na tym dystansie wynosi 11.32. W najbliższy weekend Romaszko wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w Białymstoku.

Kolejny przyzwoity, ale jednak daleki od oczekiwań start zaliczyła w Chorzowie Aleksandra Śmiech. W marcu, w Pucharze Europy w rzutach w portugalskim mieście Leiria młociarka Agrosu zajęła siódme miejsce z wynikiem 67.12.

Aleksandra Śmiech musi się jednak  poprawić,  jeśli chce zaliczyć dwie najważniejsze imprezy w tym sezonie. Minimum kwalifikacyjne do mistrzostw Europy w Rzymie (6-12 czerwca) wynosi 71,2 m, natomiast do igrzysk olimpijskich w Paryżu (1-11 sierpnia) – 74 m. „Życiówka” zawodniczki Agrosu wynosi 71.14. Jest oczywiście równoległa ścieżka kwalifikacji do tych imprez poprzez światowy ranking i z tego właśnie rankingu chce skorzystać nasza zawodniczka.