fbpx

Biegi Listopadowe 2023!

Klub Sportowy „Agros” Zamość 10.11.2022 r., już tradycyjnie jak co roku, zorganizował Biegi Listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Biegi Listopadowe, to świetna okazja aby aktywnie i na sportowo świętować 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste otwarcie odbyło się o godzinie 11:00, a o godzinie 11:11 wszyscy zebrani przed Ratuszem wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Podczas otwarcia oraz w trakcie odśpiewania hymnu obecni byli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Michał, Mulawa, Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk, Z-ca Prezydenta Miasta Zamość Pan Piotr Orzechowski.

Przygotowane dystanse dostosowane zostały do rożnych grup wiekowych. Zmagania najmłodszych entuzjastów sportu stoczyły się na dystansie 300 i 400 metrów. Trasy dla starszych uczniów szkół podstawowych to 600 i 800 metrów. Dla najstarszych biegaczy przygotowaliśmy trasę o długości 1200 metrów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów. Wszyscy, którzy ukończyli bieg w swojej konkurencji wiekowej na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły za udział w biegach otrzymali okolicznościowe puchary.

Biegi Listopadowe zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Miastem Zamość. Sponsorem wydarzenia była PGE Dystrybucja, a Partnerem wydarzenia Województwo Lubelskie oraz PZU Życie SA.