fbpx

Biegi Listopadowe 2022!

Dzisiaj tj. 10.11.2022 r. już tradycyjnie jak co roku, Klub Sportowy „Agros” Zamość zorganizował Biegi Listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Biegi Listopadowe, to świetna okazja, aby aktywnie i na sportowo świętować 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste otwarcie odbyło się o godzinie 11:00, a o godzinie 11:11 wszyscy zebrani przed Ratuszem wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Podczas otwarcia oraz w trakcie odśpiewania hymnu obecni byli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Z-ca Prezydenta Miasta Zamość Piotr Orzechowski oraz w imieniu Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko Ewa Balicka, Z-ca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu.

Przygotowane dystanse dostosowane zostały do rożnych grup wiekowych. Zmagania najmłodszych entuzjastów sportu stoczyły się na dystansie 300 i 400 metrów. Trasy dla starszych uczniów szkół podstawowych to 600 i 800 metrów. Dla najstarszych biegaczy przygotowaliśmy trasę o długości 1200 metrów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów. Wszyscy, którzy ukończyli bieg w swojej konkurencji wiekowej na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły za udział w biegach otrzymali okolicznościowe puchary.

WYNIKI

Biegi Listopadowe zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Na Rynek Wielki w Zamościu przybyło ponad 500 osób, aby na sportowo celebrować tak ważny historycznie dzień. W wydarzeniu wzięło udział ponad 20 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także kilkudziesięciu żołnierzy z 3.Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Aura pogodowa nie sprzyjała biegaczom, ale frekwencja była zdumiewająca, atmosfera również. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania imprezą biegowa i zapraszamy za rok.

219 komentarzy “Biegi Listopadowe 2022!”

Komentarze są wyłączone.