fbpx

Medalowy weekend

W miniony weekend tj. 26-27.03.2022r. w Piotrowicach rozegrane zostały dwie imprezy. Puchar Starosty Lubelskiego Memoriał Wacława Czuraka w podnoszeniu ciężarów oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów.

W obiektach Zespołu Szkół Rolniczych i POM-ISKRA wystąpiło 129 zawodniczek i zawodników (54 K + 75 M). Zawodnicy z Klubu Sportowego „Agros” Zamość zaprezentowali formę na najwyższym poziomie.

W klasyfikacji sinclair podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS wśród kobiet w kategorii Open, na podium nr 1 stanęła Emilia Rechul z wynikiem 225,4 pkt. W męskim gronie U 17 najlepszy był Kacper Popielawki z wynikiem 249,2. Wśród mężczyzn Open, nasz zawodnik Maksymilian Dorn zajął II miejsce uzyskując 326,6 pkt.

Wśród zwycięzców Pucharu Starosty Lubelskiego Memoriału Wacława Czuraka w podnoszeniu ciężarów znaleźli się:

KOBIETY:

do 15 lat

  • I miejsce Weronika Ostrówka kat. wagowa 71 kg – dwubój 95 (rwanie 40 + podrzut 55)
  • II miejsce Zuzanna Stasiuk kat. wagowa 55 kg – dwubój 88 (rwanie 38 + podrzut 50)
  • II miejsce Agata Wawrzaszek kat. wagowa 59 kg – dwubój 81 (rwanie 36 + podrzut 45)

do 17 lat

  • I miejsce Roksana Kuropatwa kat. wagowa 64 kg – dwubój 53 (rwanie 21 + podrzut 32)
  • I miejsce Julia Palonka kat. wagowa 76 kg – dwubój 114 (rwanie 52 + podrzut 62)
  • II miejsce Oliwia Stachyra kat. wagowa 71 kg – dwubój 95 (rwanie 40 + podrzut 55)
  • III miejsce Gabriela Stańczyk kat. wagowa 55 kg – dwubój 76 (rwanie 33 + podrzut 43)
  • III miejsce Weronika Januszewska kat. wagowa 71 kg – dwubój 53 (rwanie 21 + podrzut 32)

do 20 lat

  • I miejsce Emilia Drozda kat. wagowa 49 kg – dwubój 88 (rwanie 40 + podrzut 48)
  • I miejsc Kamila Drozda kat. wagowa 55 kg – dwubój 112 (rwanie 51 + podrzut 61)
  • I miejsce Paulina Drozda kat. wagowa 71 kg – dwubój 93 (rwanie 40 + podrzut 53)
  • II miejsce Ewa Kuczmaszewska kat. wagowa +87 kg – dwubój 125 (rwanie 53 + podrzut 72)

OPEN

  • I miejsce Emilia Rechul kat. wagowa 71 kg – dwubój 178 (rwanie 78 + podrzut 100)

MĘŻCZYŹNI:

do 15 lat

  • II miejsce Paweł Łopało kat. wagowa 55 kg – dwubój 125 (rwanie 50 + podrzut 65)

do 17 lat

  • II miejsce Kacper Popielewski kat. wagowa 61 kg – dwubój 168 (rwanie 73 + podrzut 95)

do 20 lat

  • I miejsce Jakub Trytek kat. wagowa 73 kg – dwubój 225 (rwanie 100 + podrzut 125)
  • I miejsce Arkadiusz Przyczyna kat. wagowa 89 kg – dwubój 247 (rwanie 115 + podrzut 132)
  • I miejsce Maksymilian Dorn kat. wagowa 96 kg – dwubój 290 (rwanie 130 + podrzut 160)

OPEN

  • II miejsce Kacper Magielnicki kat. wagowa 81 kg – dwubój 240 (rwanie 110 + podrzut 130)

Wyniki Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS:

Kobiety U 17

  • I miejsce Julia Palonka kat. wagowa 76 kg – dwubój 114 (rwanie 52 + podrzut 62)
  • II miejsce Roksana Kuropatwa kat. wagowa 64 kg – dwubój 53 (rwanie 21 + podrzut 32)
  • II miejsce Weronika Ostrówka kat. wagowa 71 kg – dwubój 95 (rwanie 40 + podrzut 55)
  • II miejsce Oliwia Stachyra kat. wagowa 71 kg – dwubój 95 (rwanie 40 + podrzut 55)
  • III miejsce Zuzanna Stasiuk kat. wagowa 55 kg – dwubój 88 (rwanie 38 + podrzut 50)
  • III miejsce Agata Wawrzaszek kat. wagowa 59 kg – dwubój 81 (rwanie 36 + podrzut 45)
  • V miejsce Weronika Januszewska kat. wagowa 71 kg – dwubój 53 (rwanie 21 + podrzut 32)
  • VII miejsce Gabriela Stańczyk kat. wagowa 55 kg – dwubój 76 (rwanie 33 + podrzut 43)

Kobiety OPEN

  • I miejsce Emilia Drozda kat. wagowa 49 kg – dwubój 88 (rwanie 40 + podrzut 48)
  • I miejsc Kamila Drozda kat. wagowa 55 kg – dwubój 112 (rwanie 51 + podrzut 61)
  • I miejsce Emilia Rechul kat. wagowa 71 kg – dwubój 178 (rwanie 78 + podrzut 100)
  • II miejsce Paulina Drozda kat. wagowa 71 kg – dwubój 93 (rwanie 40 + podrzut 53)
  • III miejsce Ewa Kuczmaszewska kat. wagowa +87 kg – dwubój 125 (rwanie 53 + podrzut 72)

Mężczyźni U 17

  • II miejsce Kacper Popielewski kat. wagowa 61 kg – dwubój 168 (rwanie 73 + podrzut 95)
  • II miejsce Paweł Łopało kat. wagowa 55 kg – dwubój 125 (rwanie 50 + podrzut 65)

Mężczyźni OPEN

  • I miejsce Jakub Trytek kat. wagowa 73 kg – dwubój 225 (rwanie 100 + podrzut 125)
  • I miejsce Maksymilian Dorn kat. wagowa 96 kg – dwubój 290 (rwanie 130 + podrzut 160)
  • II miejsce Kacper Magielnicki kat. wagowa 81 kg – dwubój 240 (rwanie 110 + podrzut 130)
  • I miejsce Arkadiusz Przyczyna kat. wagowa 89 kg – dwubój 247 (rwanie 115 + podrzut 132)

Wszystkim Zawodnikom oraz trenerom: Andrzejowi Gawłowi, Krzysztofowi Niemczukowi oraz Kacprowi Magielnickiemu congratulate i życzymy dalszych sukcesów w tym nowo rozpoczętym sezonie.

262 komentarze “Medalowy weekend”

Komentarze są wyłączone.