fbpx

Rekord Europy i Rekord Polski w Nairobi!!!

Polska sztafeta 4 x 100 metrów w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi z czasem 38,90 poprawiła własny rekord Europy Juniorów zajmując tym samym trzecie miejsce.

W dniach 18-22 sierpnia 2021 r. w Nairobi (Kenia) odbyły się Mistrzostwa Świata U20. Do Reprezentacji Polski na 18. Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi zostało powołanych z Klubu Sportowego „Agros” Zamość dwoje zawodników Monika Romaszko oraz Patryk Krupa. Zarówno Monika jak i Patryk biegali w sztafetach 4 x 100, dodatkowo nasza zawodniczka brała udział w biegu na 100 m.

W finale biało-czerwoni w składzie z zawodnikiem KS „Agros” Zamość Patrykiem Krupą pobiegli o 0.03 sekundy szybciej niż w eliminacjach z dnia 21 sierpnia (sobota). Polscy sprinterzy zostali pokonani jedynie przez Jamajczyków oraz zawodników z RPA. Zarówno wynik z eliminacji oraz z finałów to był najlepszy wynik w Europie.

Dobry występ zanotowała w Nairobi także sprinterka Klubu Sportowego „Agros” Zamość Monika Romaszko. W finale sztafeta 4 x 100 w składzie Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna oraz Magdalena Niemczyk czasem 44.31 poprawiły rekord Polski juniorek, który – w tym samym składzie – ustanowiły podczas Mistrzostw Europy, które miały miejsce w lipcu w Tallinnie.  Nasza zawodniczka Monika Romaszko w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Świata dostała się do półfinału.

            Gratulujemy zawodnikom Patrykowi Krupie i Monice Romaszko oraz  trenerom Panu Andrzejowi Gdańskiemu oraz Tomaszowi Muratowi.

214 komentarzy “Rekord Europy i Rekord Polski w Nairobi!!!”

Komentarze są wyłączone.