fbpx

Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie”

W minioną sobotę 31 lipca 2021 roku pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odbyła się zamojska edycja rajdu promującego Tour de Pologne. Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie” został zorganizowany przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Trasa rajdu wynosiła ok. 24 km i prowadziła przez: Kalinowice (Szkoła Podstawowa) – Rachodoszcze – Suchowola – Hutków – Majdan Mały – Krasnobród (Plac Siekluckiego).

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz wodę na drogę ufundowaną przez jednego ze sponsorów Rodowitą z Roztocza.

Pogoda na starcie nas nie zawiodła a humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu.

Na mecie Rajdu, na Placu Siekluckiego w Krasnobrodzie oczekiwanie na cyklistów umilał występ Pań z Zespołu Folklorystycznego „Wójtowianie”. Były również stoiska promujące Lubelszczyznę „Lubelskie smakuj życie!”. Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko osobiście witał na mecie uściskiem dłoni uczestników Rajdu. Pierwszym miłośnikiem dwóch kółek, który przekroczył linię mety był Pan Dawid Cisek z Łabuń.

Po krótkim odpoczynku na mecie uczestnicy Rajdu udali się na stadion sportowy IGROS przy ulicy Wczasowej w Krasnobrodzie. Posileni kiełbaską z grilla, drożdżówkami i pączkami mogli wziąć udział w drugiej stacjonarnej części naszej imprezy. Niestety chwilowe załamanie pogody nie pozwoliło na przeprowadzenie gier i zabaw sportowych przygotowanych przez organizatorów, ale uczestnicy podjęli próbę rozwiązania testu wiedzy o Tour de Pologne autorstwa Prezesa KS „Agros” Zamość Pana Konrada Firka. Test do najłatwiejszych nie należał, ale wszyscy otrzymali nagrody i świetnie się bawili.

 Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie”, był zapowiedzią największego kolarskiego święta w naszym regionie – wyścigu Tour de Pologne i skierowany był do wszystkich miłośników dwóch kółek.

Wyścig kolarski „Tour de Pologne” w sierpniu będzie gościł w Zamościu oraz w powiecie zamojskim. „Tour de Lubelskie” jest przedsmakiem 78. „Tour de Pologne”, który po 12 latach ponownie zawita do województwa lubelskiego, a po 26 latach do miasta Zamość.

Partnerem wydarzenia Rajd Rowerowy Tour de Lubelskie w powiecie zamojskim było Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

Dziękujemy niestrudzonym rowerzystom, zarówno tym najstarszym jak i najmłodszym za wspaniałą wyprawę i wspólnie mile spędzoną sobotę.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Zamościa za bezpieczne doprowadzenie wszystkich uczestników do mety, do opieki medycznej z Transportu Sanitarnego Pani Ireny Bełz. Serdeczne podziękowania należą się Paniom z Zespołu Folklorystycznego „Wójtowianie” z Krasnobrodu oraz wszystkim osobom zaangażowanym  w przygotowanie wydarzenia za pracę i trud. Dziękujemy także sponsorom Rodowicie z Roztocza oraz Piekarni Grela z Zamościa, a także Pani Marioli Czapli – dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury i Jarosławowi Monastyrskiemu – mł. specjalista ds. obsługi imprez oraz amatorskiego ruchu artystycznego za zabezpieczenie nagłośnienia na mecie. Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kalinowicach dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń oraz placu przy szkole, z którego rowerzyści wyruszyli w trasę.

Cieszymy się że Rajd Rowerowy Tour de Lubelskie swoją obecnością zaszczycili Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród Pan Kazimierz Misztal,  Radny Rady Miasta Zamość Pan Zdzisław Wojtak  oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu Pan Artur Piaseczny.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział!

201 komentarzy “Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie””

Komentarze są wyłączone.