fbpx

Zawodnik Agrosu na Mistrzostwach Europy!

W dniach 09-11.08.2019 r. w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Spektakularna wygrana reprezentacji Polski na stałe zapisze się w kartach historii sportu. Polacy pierwszy raz zostali drużynowymi mistrzami Europy w lekkiej atletyce.

Sukces Polskiej reprezentacji, to również zasługa zawodnika Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Podczas zawodów Dominik Kopeć walczył w sztafecie męskiej 4×100 metrów. Ostatecznie sztafeciarze zajęli 4 miejsce, co pozwoliło biało – czerwonym wysunąć się na prowadzenie.

Historyczny sukces Polaków przypadł w roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Polska ekipa zdobyła 345 punktów, była najlepsza w 10 konkurencjach i wyprzedziła 12 drużyn z całej Europy biorących udział w zmaganiach.

Polska nigdy wcześniej nie wygrała klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy i tym bardziej Klub Sportowy „Agros” Zamość jest dumny, że do sukcesu Polskiej reprezentacji przyczynił się zawodnik Agrosu.

Zawodnicy sekcji lekkiej atletyki KS „Agros” Zamość wezmą udział w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz w Mistrzostwach Świata. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

207 komentarzy “Zawodnik Agrosu na Mistrzostwach Europy!”

Komentarze są wyłączone.