fbpx

Brąz na Mistrzostwach Europy LA

Dominik Kopeć podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Monachium zdobył brązowy medal w biegu sztafety męskiej 4×100. Nasz zawodnik biegł na ostatniej zmianie i nie dał się wyprzedzić rywalom, dzięki czemu polski zespół stanął na podium z brązem.

Fot.: PZLA

W Mistrzostwach Europy w Monachium wzięło udział ponad 1500 lekkoatletów z 48 państw, którzy rywalizowali ze sobą w 50 konkurencjach. Zawody zostały rozegrane w dniach 15-21.08.2022 r. na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Wśród reprezentacji Polski startował również zawodnik Klubu Sportowego „Agros” Zamość Dominik Kopeć.

Polska sztafeta 4x100M z Dominikiem Kopciem w składzie do finału Mistrzostw dostała się 19.08 br. podczas eliminacji z czasem 38.60. Biegi finałowe sztafety odbyły się 21.08 br. Biało-czerwoni brązowy medal zdobyli mijając metę z czasem  38.15 pobijając tym samym rekord Polski.

Fot.: PZLA

Gratulujemy naszemu zawodnikowi Dominikowi Kopciowi oraz jego trenerowi Andrzejowi Gdańskiemu. Życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej.

206 komentarzy “Brąz na Mistrzostwach Europy LA”

Komentarze są wyłączone.