fbpx

Dwa złote medale!!!

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów, które zostały rozegrane w dniach 10-12.06.2022r. w Bydgoszczy spośród zawodników Klubu Sportowego „Agros” Zamość najlepiej zaprezentowali się Klaudia Luterek oraz Karol Maksymowicz.

Klaudia została młodzieżową mistrzynią Polski w kategorii do 55 kg, a Karol był pierwszy wśród panów w kat 55 kg.

KS „Agros” Zamość podczas zmagań reprezentowany był przez 1 zawodniczkę i 4 zawodników, byli to: Klaudia Luterek, Karol Maksymowicz, Marcin Wyskiel, Krystian Gaca, oraz Szymon Trytek. Podopieczni trenera Andrzeja Gawła podczas zawodów pokazali wysoką formę i uzyskali świetne wyniki.

Klaudia Luterek w kategorii do 55 kg, zajęła pierwsze miejsce z wynikiem w dwuboju 151 kg (rwanie 71 kg + podrzut 80 kg). W klasyfikacji według punktacji Sinclair’a uzyskała 217,92 punkty co zapewniło jej trzecie miejsce na podium.

Wśród męskiej części reprezentantów KS „Agros” Zamość najlepszy był startujący w kat. 55 k Karol Maksymowicz, który z wynikiem 183 kg (rwanie 83 kg + podrzut 100 kg) zdobył złoty medal.

Trenerowi Andrzejowi Gawłowi i zawodnikom gratulujemy osiągnięć i miejsc medalowych.