fbpx

Maksymilian Dorn został mistrzem Polski !

W dniach 07-10.04.2022r w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Nasz zawodnik Maksymilian Dorn, wywalczył złoty medal w kat. wagowej 96 kg w 2-boju uzyskał wynik 301 (130-rwanie + 171-podrzut).

Emilia Drozda wywalczyła 2 miejsce w kat. wagowej 45 kg w 2-boju uzyskała wynik 82 (37-rwanie i 45-podrzut). Tuż za podium uplasowała się Kamila Drozda w kategorii wagowej 55 kg osiągnęła  wynik 108 kg (rwanie 48 k, podrzut 60 kg). Wśród damskiej części zawodników z sekcji podnoszenia ciężarów, w Mistrzostwach wystartowała również Ewa Kuczmaszewska, zajmując piąte miejsce oraz Drozda Paulina, która wywalczyła 9 miejsce. Ewa Kuczmaszewska uzyskała w dwuboju 120kg, 51 kg w rwaniu i 69 w podrzucie. Paulina Drozda zgarnęła 91kg, w rwaniu 38 kg oraz w podrzucie 53 kg. Wśród mężczyzn w rywalizacji wziął udział również Trytek Jakub. Zawodnik wywalczył piąte miejsce,  gromadząc w dwuboju 228 kg (rwanie 100 kg i podrzut 128 kg).

W klasyfikacji klubowe KS „Agros” Zamość zajął 7 miejsce z dorobkiem 45 punktów. Gratulujemy  wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom Andrzejowi Gawłowi i Krzysztofowi Niemczukowi.