fbpx

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym

Miniony tydzień stał pod znakiem kolarskiej rywalizacji na terenie Powiatu Zamojskiego. Walczono indywidualnie, dwójkami oraz ze startu wspólnego.

W dniach 28-29 lipca 2021 roku w Kalinowicach miały miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. Młodzi kolarze rywalizowali w trzech konkurencjach (indywidualna jazda na czas, jazda na czas parami i start wspólny: wyścig młodziczek i młodzików). 28 lipca odbył się wyścig indywidualny oraz jazda dwójkami. Natomiast dzień później, czyli 29 lipca odbyła się jada ze startu wspólnego.  

 Były to zawody dla kolarzy z roczników 2008-2007 czyli trzynasto- i czternastolatków. Jest to najważniejsza impreza dla tej kategorii wiekowej zawodników, do której młodzi kolarze solidnie się przygotowywali. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy oraz zawodniczki z dwóch województw: lubelskiego i podlaskiego.

Jest to już kolejna impreza kolarska organizowana na malowniczych terenach powiatu zamojskiego. Na trasach, przez które przebiegał wyścig MMM, były organizowane już wielokrotnie wyścigi kolarskie. Organizatorzy mają nadzieję na wykorzystywanie tego potencjału również w przyszłości i organizację kolejnych wyścigów.

Impreza została zorganizowana na zlecenie Lubelskiej Unii Sportu przez Klub Sportowy „Agros”, Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie, Urząd Gminy Zamość oraz Urząd Gminy Łabunie. Uzyskane wyniki wliczają się do klasyfikacji  Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Nasi zawodnicy podczas zawodów wystartowali w strojach sportowych i butach dofinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju i Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

191 komentarzy “Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym”

Komentarze są wyłączone.