fbpx

Medaliści Mistrzostw Polski!

W miniony weekend (24-25.07.2021r.) w Suwałkach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski U23. W rzucie młotem oraz w rzucie dyskiem nasi zawodnicy zdobyli złoto.

Dwóch zawodników z Klubu Sportowego „Agros” Zamość zdobyło złote medal w konkurencjach indywidualnych w trakcie mistrzostw. Michał Mazur drugi raz z rzędu zdobył złoty medal w rzucie młotem. Młociarz we wszystkich mierzonych próbach uzyskał wynik ponad 62 metry. Najlepszą odległość Michał osiągnął w trzeciej próbie, zawodnik rzucił 63.39 metry.

„Niekwestionowanym liderem konkursu był Jakub Lewoszewski, który we wszystkich mierzonych próbach przekraczał 50 metrów, a triumf w Suwałkach przypieczętował rzutem z szóstej serii na 55.37.” – czytamy na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Nasz zawodnik był niepokonany w rzucie dyskiem i stanął na najwyższym stopniu podium.

Inni zawodnicy, którzy podczas Mistrzostw Polski w Suwałkach reprezentowali barwy klubowe, to: Jakub Pyda (bieg na 100m i 200m), Kacper Lemieszek (skok w dal), Kornel Warszawski (pchnięcie kulą).

W klasyfikacji medalowej Klub Sportowy „Agros” Zamość zajął  dziewiąte miejsce. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi zawodnicy podczas zawodów wystartowali w strojach sportowych, butach oraz użyli sprzętu dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju i Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.