fbpx

XXVII Ogólnopolski Finał Czwartków LA

XXVII Ogólnopolski Finał Czwartków LA, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski  w kategorii 11, 12 i 13 latków za nami. W dniach 19-20.06 w Łodzi wystartowała 11 osobowa grupa zawodników z Zamościa. Wszyscy są reprezentantami KS Agros.

Jedyny medal dla naszej ekipy wywalczył Dawid Czapka, zdobywając wynikiem 5,29m brąz w skoku w dal 13 latków. Warto wspomnieć,  że podopieczny trenera Janusza Stryjewskiego w poprzednich edycjach wywalczył złoto wśród 11 oraz 12 latków. Wysokie, 4 miejsce zajęła Magdalena Dąbska, podopieczna trenera Stanisława Namiotko.

W skoku w dal 13 latek osiągnęła bardzo dobry wynik – 4,85m. Na uznanie zasługuje także rezultat Aleksandry Wachna, która w biegu na 60m 12 latek osiągnęła czas 8,81s w eliminacjach oraz 8,89s w finale i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Pozostałym zawodnikom nie udało się zakwalifikować do finałowych ósemek, ale osiągnięte wyniki pozwalają z nadzieją patrzeć na ich lekkoatletyczną przyszłość. Dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach ogólnopolskich. Wśród reprezentantów Zamościa na zawody w Łodzi znaleźli się także: Katarzyna Tytoń (bieg na 300m), Maja Borkowska, Kaja Kulasza oraz Jakub Tytoń (skok w dal) – rocznik 2010, Kacper Gamza (bieg na 60m) – rocznik 2009, Szymon Barabas (bieg na 60m), Amadeusz Głowaczewski (skok w dal) – rocznik 2008 – podopieczni trenera Janusza Stryjewskiego oraz Gabriela Huk (skok w dal) – rocznik 2008 – podopieczna trenera Wojciecha Bikowskiego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych startów w kolejnych zawodach. Niektórzy z wymienionych będą mieli okazję sprawdzić swoją formę już za tydzień, w Ogólnopolskim Finale Zawodów Lekkoatletka dla każdego w Sieradzu. Wielkie podziękowania kierujemy również dla Pani Joanny Tytoń – mamy Kasi i Kuby, za pomoc i wsparcie w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu do Łodzi. Pozwoliło to trenerowi J. Stryjewskiemu skupić się wyłącznie na „sportowej stronie” wyjazdu.