fbpx

Złote medale podczas MP AZS!!!

W dniach 14-15.05.2021r Klub Sportowy „Agros” Zamość, był organizatorem Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Na zamojskim podeście walczyli studentki i studenci z całej Polski. Zawody zostały rozegrane w Hali Sportowej Szkoły Ponadpodstawowej Nr 5 w Zamościu.

Podczas ceremonii otwarcia medale i dyplomy wręczali Pan Zdzisław Żołopa prezes Okręgowego Lubelskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w Lublinie, rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski oraz prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość Pan Konrad Firek.

Zawodniczki Agrosu Luterek Klaudia i Emilia Rechul wywalczyły złote medale w swoich kategoriach wagowych. Klaudia Luterek kat. 55 kg – rwanie 69 kg i 83 kg podrzut, co w sumie w dwuboju dało 152 kg i złoty medal. Zarówno w rwaniu, podrzucie, jak i ogółem w dwuboju Klaudia ustanowiła rekordy Polski AZS w swojej kategorii. Emilia Rechul kat. 71 kg – rwanie 84 kg i 105 kg podrzut, co dało 189 kg w dwuboju i trzy rekordy Polski AZS.

W punktacji Sinclaira Emilia Rechul uzyskała 240,8 pkt. zajmując tym samym 2 miejsce, Klaudia Luterek zajęła 4 – 218 pkt. Obie dziewczyny pobiły rekordy Polski AZS.

Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom Andrzejowi Gawłowi i Krzysztofowi Niemczukowi.