fbpx

W dniach 23-25 kwietnia 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Ponadpodstawowej Nr 5 w Zamościu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy współpracy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Główny organizator zadbał, aby Mistrzostwa Polski odbyły się na jak najwyższym poziomie. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Miasta Zamość oraz Powiatu Zamojskiego.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów sportowych z całego kraju. Najlepsi ciężarowcy z każdej kategorii otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz nagrody.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w piątek (23.04.2021r.) i odbyło się z udziałem władz PZPC, Prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Panem Mariuszem Jędrą. Ceremonię otwarcia swoją obecnością zaszczycili również: Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko oraz Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzeja Wnuk.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski do lat 20 w Zamościu, została Wiktoria Wołk. Zawodniczka Tarpana Mrocza uzyskała 262,2 pkt. Pierwszego dnia Monika Szymanek i Agnieszka Rak ustanowiły łącznie 8 rekordów Polski do lat 20 i 23. Tego dnia rozegrano wszystkie kategorie wagowe kobiet. Mistrzyniami Polski zostały, w kat 45 kg – Tomkalska Oliwia (Copal Trzcianka), kat. 49 kg – Celińska Mysław Klaudia (WLKS Iganie Nowe), kat. 55 kg – Połka Zuzanna (Promień Opalenica), kat. 59 kg – Szymanek Monika (LKS Dobryszyce), kat. 64 kg – Wołk Wiktoria (Tarpan Mrocza), kat. 71 kg – Kaczmarczyk Andżelika (Tytan Oława), kat. 76 kg – Karolak Maria (Włókniarz Konstantynów), kat. 81 kg – Rak Agnieszka (Znicz Biłgoraj), kat 87 kg – Strojek Anna (Atleta Gdańsk) i w kat +87 kg – Janiak Julia (Unia Hrubieszów). Najlepszymi zawodniczkami wg. punktacji Sinclaira zostały: Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) – 262,2 pkt przed Moniką Szymanek (LKS Dobryszyce) – 261,2 pkt i Andżeliką Kaczmarczyk (Tytan Oława) – 242,6 pkt.

Drugiego dnia padło siedem rekordów Polski do lat 20, 23 i Seniorów ustanowił Kacper Urban (Budowlani Opole) w rwaniu, podrzucie i dwuboju. 24 kwietnia na zamojskim pomoście rywalizowali panowie w kategoriach wagowych od 55 do 89 kg. Mistrzami Polski zostali, w kat 55 kg – Bogusz Łukasz (GCK Kobylany), kat. 61 kg – Zrol Michał (MOK Terespol), kat. 67 kg – Urban Kacper (Budowlani Opole), kat. 73 kg – Łazuga Konrad (MOK Terespol), kat. 81 kg – Gocałek Jakub (LKS Dobryszyce) i kat. 89 kg – Hyla Łukasz (LKS Dobryszyce). Wśród juniorów w klasyfikacji Sinclaira na prowadzeniu Urban Kacper (Budowlani Opole) – 376,8 pkt przed Konradem Łazugą (MOK Terespol) – 353,5 pkt i Łukaszem Hylą (LKS Dobryszyce) – 350,9 pkt.

W niedzielę, ostatniego dnia Mistrzostw Polski do lat 20 w Zamościu rywalizowali panowie w kategoriach wagowych 96, 102, 109 i +109 kg. Najlepszym juniorem wg. punktacji Sinclaira został Kacper Urban (Budowlani Opole). Mistrzami Polski zostali, w kat 96 kg – Dorn Maksymilian (Agros Zamość). kat. 102 kg – Kołecki Daniel (Górnik Polkowice), kat. 109 kg – Osuch Igor (Horyzont Mełno) oraz kat. +109 kg – Pasikowski Olaf (Budowlani Opole).

Warto wspomnieć, że drugi medal (srebro) dla Klubu Sportowego „Agros” Zamość  w kat. 100 kg zdobył Trytek Szymon. W klasyfikacjach drużynowych najwięcej punktów zgromadził klub WLKS Iganie Nowe oraz województwo mazowieckie. Najlepszym zawodnikiem wg. klasyfikacji Sinclaira został Kacper Urban (Budowlani Opole) – 376,8 pkt. Drugi wynik uzyskał Daniel Kołecki (Górnik Polkowice) – 354,3 pkt, a trzeci Konrad Łazuga (MOK Terespol) – 353,5 pkt. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub WLKS Iganie Nowe – 73 pkt przed LKS Dobryszyce – 72,5 pkt i Mazovia Ciechanów – 65 pkt. W klasyfikacji województw górą mazowieckie – 031 pkt przed lubelskim – 269 pkt i dolnośląskim – 134 pkt.

Ceremonia zakończenia odbyła się z udziałem Wiceprezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów d/s organizacyjnych Panem Zdzisławem Żołopą oraz Starostą Zamojskim Panem Stanisławem Grześko.

Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe mistrzostw.

240 komentarzy “Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów – wyniki”