fbpx

MISTRZOSTWA ŚWIATA W SUMO

Adam Gardzioła, zawodnik Klubu Sportowego „Agros” Zamość na Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Sumo wywalczył srebrny medal. Tytuł wicemistrza naszemu zawodnikowi udało się zdobyć na zawodach, które zostały rozegrane w dniach 13.10.2019 r. w japońskiej Osace.

Adam jest jednym z najlepszych zawodników naszego klubu, jest członkiem kadry narodowej zarówno w sumo jak i w zapasach. Sumoka jest wielokrotnym mistrzem Polski oraz Europy,  a teraz przyszedł czas na podbój areny światowej.

Adam Gardzioła swoim uporem i ciężką pracą osiągnął cel. Udział w Mistrzostwach Świata, to wielki sukces zawodnika, który obecnie trenuje w barwach Agrosu. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w sumo Gardzioła wywalczył złoto, co dało mu przepustkę na wyjazd do Japonii, która jest kolebka sumo. Udział w Mistrzostwach Świata  w japońskiej Osace, to zaszczyt dla zawodnika. Adam na co dzień trenuje pod okiem Daniela Chwastka.

Tytuł wicemistrza Świata Adam Gardzioła wywalczył w kategorii wagowej do 100 kg.

Adamowi oraz jego trenerowi Danielowi Chwastkowi gratulujemy !!! 

255 komentarzy “MISTRZOSTWA ŚWIATA W SUMO”

Komentarze są wyłączone.